| Gabriel_Alexandru_1997_MBwk a întrebat:

am o mica intrebare, de curand am achizitionat sistem home cinema 5.1 de la Pioneer.
L-am pus pe calculator, merge super, doar ca am o mica problema, daca ma uit la filme se aude doar muzica de fundal, efectele, lucrurile care se misca, nu si voce actorilor. De ce? Daca urmaresc pe Youtube trailer, sau film, videoclipuri etc. se aude perfect. (Am placa audeo 5.1) aveti idee de ce? Imi trebuie un anumit program pentru a urmari filme? Mentionez ca folosesc VLC. Va rog putin ajtuor?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Umbla la setarile din VLC. Eu folosesc Media Player Classic, din K-Lite Codec Pack, vezi http://codecguide.com/

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai 5.1 si redai 7.1 ai o problema.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Umbla la setarile din VLC. Eu folosesc Media Player Classic, din K-Lite Codec Pack, vezi http://codecguide.com/

| JusTPauL a răspuns:

Vezi in spate, poate nu sunt bagate mufele bine.