| Zippy a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.numai ce l-am formatat si am uitat sa bag un antivirus.ieri downloadam un joc, am vrut sa il instalez, dar era un virus(sau hacker.nu prea ma pricep) care imi intra pe un site de hackeri si misca mouse-ul singur.am incercat sa bag un antivirus, am omorat toti virusii, dar tot intra pe site-ul ala si misca singur mouse-ul.ma poate ajuta cineva cu un "remediu"? FUNTITA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1.Nu se instaleaza antivirus pe un sistem deja infectat!
2.Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Apoi Descarca a-squared Free de aici http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/ si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l, ruleaza-l, apasa Online Update sa aduci definitiile la zi. Apoi in stanga apasa pe Scan PC si alegi apoi in dreapta Deep Scan.
La sfarsitul scanarii bifeaza tot, click pe Delete selected objects.(spune ce a gasit) Da-i un restart si gata! Bafta!

6 răspunsuri:
| aleks4ever a răspuns:

Formateaza-l din nou, chiar daca ai scapat de virusi ei sunt stocati pe hard disk si este recomandat sa reformatezi pc-ul dupa ce ai gasit vreun virus (ai lansat aplicatia virusata), astfel vei scapa si de aceea problema cu ''hackul''. Daca nu sti cum sa il reformatezi din nou (ti l-a reformatat altcineva) da-mi un mesaj privat sau da-mi add : alleks_4_ever (@yaho.com)

| pufulete17 a răspuns:

Deci downloadeaza Malwarebytes-Anti-Malware si da un quick scan! sterge tot si da un restart! daca nu merge da un pm! de aici poti sa il descarci: http://download.cnet.com/......04572.html bafta:*

| Alexandrup a răspuns:

Poate e de la team vivear. atunci cand intra acel hacker, iti apare ceva jos in dreapta? daca da da pe x

| Wildie a răspuns:

Nu mai juca jocul? thinking

| KidOoNh a răspuns:

Poi super simplu avg a bagat noua versiune a avg-ului acea este avg 2011 aici ai linkul http://free.avg.com/us-en/download-avg-anti-virus-free
Scoate toti sywarii din pc dar si virusii iti curata pc complet de virusi si daca o sa iti intre un virus pe loc til va detecta si daca dai remov all infects sau asa ceva ti scoate pe loc FUNDA

| alexuzuyo a răspuns:

NU ai cei face trebuie formatat din nou sau incearca sa ai dai un repair