| anonim_4396 a întrebat:

De ce se misca cursorul de la mouse de unul singur? Am observat ca s-a intamplat de cateva ori, fara ca eu sa ating mouse-ul sau touch pad-ul, mouse-ul miscandu-se incet si nu doar intr-o anumita directie. Nu cred ca e vorba despre un virus, avand in vedere ca am un antivirus actualizat care imi face scanarea periodic.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nu face bine contactul, dacă e murdar touchpad-ul sau senzorul de la mouse atunci e de'acolo sau poate ca e pe ducă mouse-ul.
Ştergel bine de praf şi pune-l pe o altă suprafaţă care să fie doar o culoare şi vezi dacă îţi mai face aşa.
Eu nu mai folosesc mousepad pentru ca mi se pare incomod.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca exista impuritati sau denivelari pe suprafata pe care e pus mouse ul infrarosu ala o mai ia pe aratura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se mai intampla. poate sa fie de la bass-ul de la boxe.nu iti fa griji

| BloodyLips a răspuns:

Fantomeeeee! T.T

| LDCCristi a răspuns:

Nu ma...mai face nazuri laserul din maus. mi se intampla o data la sapt. e ceva aproape normal.

| andozaurus a răspuns:

Depinde ce maus ai, astea mai noi le trebuie softul pentru al recunoaste. Poti sa incerci cu alt maus.