| Cosmin162749 a întrebat:

am o problema cu monitorul Acer al2016W Bs.el functioneaza un timp asa daca il lasi mult fara sa il deschizi...relativ normal, dupa cateva ore se vad numai pixeli verzi ...linii si linii cu pixeli verzi si nu stiu ce naiba sa ii fac.ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Cum zice si krakilla ar fi placa video. dar am avut si eu un monitor si am patit axect ca tine. si era monitorul. mi-a mai functionat o perioada si s-a ars complet.
asa ca... asteapta-te sa te lase cat de curand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai repede ai o problema cu placa video decat cu monitorul, din ce ai scris acolo. Si nu ai ce sa le faci, indiferent care dintre ele ar fi, le duci la garantie daca mai ai, daca nu, cumperi altele.

| Cosmin162749 explică:

Placa video e tampita rau dar nu de la ea e problema ca am un monitor mai mic care nu-mi face probleme dar cand il pun pe asta...

| GoronVio a răspuns:

Salut din pacate poate coolerul tau nu mai face fata si placa video se supraincalzeste!
Schimba cooleru sau carcasa complet si incerca(daca cumperi placa video vine cu cooler integrat)