| AdrianBucharest a întrebat:

Am o problemă cu Monitorul meu.este Philips cu LED iar de ieri de la ora 18:00 nu "mai face conexiunea cu unitatea" l-am stins scotandu-l din priză (nu stiu daca din cauza asta nu merge) dar unitatea merge). Monitoru îmi afiseaza doua mesaje:
1.ATTENTION!
NO VIDEO INPUT
2. ENTER SLEEP MODE
Ofer funda si zeci de multumiri celui/celor care ma ajuta!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Procedeaza in ordinea de mai jos:

1- Verifica daca cablul video este bine bagat, atat in calculator cat si in monitor.

2- Verifica daca cablul video este conectat la mufa de intrare aleasa din meniul monitorului /televizorului.

3- verifica calculatorul cu un alt monitor, daca functioneaza.

| elvisel a răspuns:

Verifica cablul care face legatura dintre monitor si placa video cu atentie( este un cablu albastru) vezi sa fie bagat bine si in monitor si in placa video

| Valentin_Alexandru_1990 a răspuns:

Exista posibilitatea ca placa video sa fie arsa

| AdrianBucharest explică:

Pai si cum îmi dau seama daca este arsa? Monitoru se aprinde dar nu face conexiunea cu unitatea