| abcdefgh2010 a întrebat:

Am o problema cu pc meu. Cand il deschid imi da o eroare si imi zice sa aleg una din optiuni:
Safe mode
Safe mod with networking
Safe mod with command promt
Last known good config
Start windows normal
Daca aleg una din cele cu safe mod pot deschide pc dar daca aleg start normal sau last known config, imi arata ca se incarca windows dar el de fapt se blocheaza.
Nu vreau sa merg pe safe mod as vrea sa mearga normal ca pana acum.
Care sa fie oare problema? Please help me!
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Omule,trebuie sa desenez? asta am zis si eu: windows normal=windows deschis in mod normal.

@abcdefgh2010 fa asa cum am spus si spune daca merge.

9 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Mda,incearca asa:
start>run>msconfig si apesi enter
de acolo ai mai multe optiuni:
1.sa te duci la tabul startup si sa vezi ce programe ruleaza la pornirea windowsului si sa le scoti de acolo.
2.sa dai pe diagnostic si sa ai numai setarile de baza
3.sa lansezi system restore(restabilire sistem) si sa dai sistemul in urma cu o zi 2-3.

PSbig grinaca nici una din astea nu merge,trebuie sa reinstalezi windowsul, dar nu cred deoarece safemodeul ruleaza windowsul doar cu programele de baza, si daca-ti merge safemode e clar ca e o problema cu un program/virus.

| Luci009 a răspuns:

Acest lucru s-a intamplat de la stingerea calculatorului de multe ori fortat,normal si indicat este sa il stingi din windows,nu e indicat sa-l stingi de la buton,cand apare aia apesi enter, dupa o perioada de timp nu o sa mai apara stai linistit, nu te afecteaza cu nimic.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Luci009):

Nu poate pentru ca nu poate deschide windowsul si astfel e nevoit sa-i dea restart dăăă :O

| Luci009 a răspuns (pentru Anonymus314):

El a spus ca i se deschide calculatorul,crede-ma ca si eu patesc acelasi lucru,deoarece prefer cand ma grabesc sa scot mufa d ela laptop ce-l alimenteaza cu,curent,degeaba i-ai zis sa intre nu stiu unde ca nu rezolva nimic,nu il afecteaza cu nimic, probabil cand i-a aparut acea "eroare" a stins calculatorul fortat inainte, dupa cateva minute/ore nu se mai repeta daca-l stinge normal

| Anonymus314 a răspuns (pentru Luci009):

A zis ca i se deschide windowsul in safe mode si nu poate intra in windowsul normal.

| Luci009 a răspuns (pentru Anonymus314):

"Daca aleg una din cele cu safe mod pot deschide pc"
Deci se pare ca ii merge in safe mod, deci si iar deci spusele mele isi au rostul, mai citeste odata mesajul lui

| Anonymus314 a răspuns (pentru Luci009):

"A zis ca i se deschide windowsul in safe mode si nu poate intra in windowsul normal."
""Daca aleg una din cele cu safe mod pot deschide pc"
Deci se pare ca ii merge in safe mod"

vorbim despre acelasi lucru.

| Luci009 a răspuns (pentru Anonymus314):

Pai ce windows normal vrea,e acelasi lucru,nu e nici o diferenta numai ca ii apare eroarea aia la inceput prin care apasa enter si merge la fel ca inainte, problema este ca aia apare doar cand stinge calculatorul fortat, deci probabil acum daca il stinge din windows cand il aprinde iar nu mai apare

| Anonymus314 a răspuns (pentru Luci009):

Omule,trebuie sa desenez? asta am zis si eu: windows normal=windows deschis in mod normal.

@abcdefgh2010 fa asa cum am spus si spune daca merge.

| AdrianaC2005 a răspuns:

Si mie îmi arată la fel! Si orice as alege o ia de la început! Se stinge singur si o ia de la început pana la problema!