| AlexDumitru17 a întrebat:

Am o problema cu privinta la PC.De exemplu: las PC-ul liber, adica nu misc mouse-ul timp de 20 sau 30 de minute (poate mai putin ) si se face ecranul negru.Cand misc mouse-ul, apare la normal. Vreau sa fac sa dispara asta.Cand ma uit la ceva,se face ecranul negru si trebuie mereu sa misc mouse-ul. Va rog,ajutati-ma! (Nu stiu care-i faza cu "dau funda",sunt nou. Daca as fii avut, v-as fii dat! Nici nu stiu daca am sau nu.)

Răspuns Câştigător
| IFlorin97 a răspuns:

Salut. Te pot ajuta eu ca am windows 7. Te duci cu click in coltul din dreapta sus sa iti apara meniul -> Settings -> Control Panel -> (setezi Large icons) ca sa iti apare Power Options-> aici te duci la "Change plan settings" la Balanced si modifici timerul

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ne spui ce windows aica sa te putem ajuta.Ecranul negru cand nu misti mousul se face la orice calculator dupa o perioada de inactivitate.E ca un economizator. Poti mari acea perioada dar trebuie sa stim ce windows ai ca sa iti putem da pasii ce ii vei avea de facut.

| xerxess a răspuns:

Click dreapta pe ecran, personalizare..si modifici timpul cand sa apara screen saver-ul! pune si tu 300 de minute de ex!