| ReignForest a întrebat:

La laptop după un timp de inactivitate apare un screensaver, iar după alte minute de inactivitate îmi apare ecranul negru și după ce mișc mouse-ul mă pune să bag parola de la contul de mocrosoft.Cum pot să nu mai apară parola după inactivitate?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dupa acele "alte cateva secunde" iti intra in sleep si este absolut normal sa iti dea lock in la cont si sa te puna sa te loghezi iar.

Partea cu parola, dupa "inactivitate" adica dupa sleep nu poti sa o schimbi decat daca nu iti pui parola.

Insa, ce poti sa faci, este sa dai timpul de inactivitate mai mare si asa nu o sa mai intre in sleep happy

Cum faci asta? Pe Windows 10?

Scrii in cautare "Power & sleep". Si de acolo la "Speep" poti sa alegi o perioada mai mare, dupa care o sa intre in sleep.

Mai poti din Control Panel - Hardware and Sound - Power Options si in stanga o sa vezi "Choose when to turn off the display". De acolo la "Put the computer to sleep" poti sa alegi perioada dupa care ar trebui sa iti intre in sleep.
Prima perioada"Turn off the display" este corespunzatoare primului "timp de inactivitate" mentionat de tine prima data.

Numai bine! ^_^

| Mieeez666 a răspuns:

Incearca aici:
Control Panel > Hardware and Sound > Power Options > Choose when to turn off the display