| YourMistake01 a întrebat:

Am o problema cu un anumit "program DNS", cand doresc sa scriu acel "serial code" pentru windows imi sune ca nu se poate din cauza ca am probleme cu DNS... din cate stiu eu DNS e un program care preschimba numele unui site in adresa lui... va rog spuneti-mi cum sa rezolv problema FUND+VOT.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sa activezi? Windows-ul? Serial code de unde? De pe net? Tu nu stii ca un serial code este valabil doar pentru o placa de baza? Adica nu poti activa mai multe windows-uri cu acelasi serial? Stii ca daca ti s-a stricat placa de baza ai pierdut si licenta la windows? Stii ca activarea windows-ului se face ONLINE si de aceea iti da eroare DNS pentru ca serverul de Microsoft nu raspunde la licenta ta?(adica e FAKE) Foloseste mai bine un loader, ceva!

| YourMistake01 explică (pentru neluL):

Mda... pai eu cand am terminat de instalat windows-ul nu imi mai apare ca trebuie sa scriu ''codul'' si ma tot avertiza ca trebuie sa-l scriu in 22 de zile asa ca m-am dus in Control Panel am dat pe System apoi m-am dus la windows activation sa il scriu si mi-a apartut ceea ce am descris mai sus... ei bine atunci eu nu stiu unde alt undeva sa scriu ''codul'', daca mai stiti voi alta cale va rog sa ma anuntati. Multimes!

| neluL a răspuns (pentru YourMistake01):

Foloseste un loader, altfel nu il poti activa decat daca cumperi licenta! Nu pot sa-ti dau link catre un loader pentru ca TPU nu incurajeaza pirateria si mesajul va fi sters. Ce windows ai instalat si pe cati biti? Poate te ajut prin mesaj privat.

| YourMistake01 explică (pentru neluL):

Pai da am windows 7 enterprise si biti nu stiu da ca am 64 sau 32 parca adica nici nu stiu cum sa verific. Mersi ca te interesezi si ca ma ajuti.

| YourMistake01 explică (pentru neluL):

Pai eu am windows 7 enterprise si nu stiu daca are 64 sau 32 de biti nici nu stiu cum sa verific asta dar oricum iti multumesc ca ma ajuti si te interesezi.

| neluL a răspuns (pentru YourMistake01):

Intra in Start -> Click dreapta pe -> My Computer si -> Proprietati -> aici la -> TIP SISTEM iti spune pe cati biti este.

6 răspunsuri:
| YourMistake01 explică:

32 biti. da am mai intrat acolo si nu observasem