| szsz4 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema grava.Cineva din Londra mi-a spart parola de la ID-ul YM.Nu stiu cine a fost, dar a trimis un mail in numele meu, cerand bani, fiindca a fost jefuit. Un prieten i'a scris, ca vrea sa'i trimita bani dar ii trebuie o adresa.Hackerul a intrat in capcana, si a trimis o adresa. El era 100% englez fiindca a folosit Google Translate, fiindca se vede acest lucru perfect(formularea propozitiilor etc...)
Hackerul a schimbat si parola, si datele(intrebarile si raspunsurile) astfel nu mai pot face nimic. O solutie ar fi:Am nevoie de un hack foarte bun, cu care sa pot sparge parola, sa imi schimb inapoi parola, intrebarile, si orice altceva ar fi schimbat.Hackerul e din Mare Britanie, Londra si vam zis ca cere bani.
Cum a facut asta? Ma puteti ajuta?
PS:Nu am dat parola la nimeni! Asta este ciudat! Si am mai cerut acesta adresa pe alt cont, sa vedem de primim acea adresa.

4 răspunsuri:
| passenger a răspuns:

Nu ai cum sa-ti afli din nou parola...Asta o fac numai oamenii priceputi, cand despre tip, se vede ca este din UK daca stie sa faca asa cevawinking
Te pup si singura solutie ar fi sa-ti faci un nou id happy

| NightQueen_3013 a răspuns:

Hmm, iti faci alt ID?:-s

| szsz4 explică:

Daca m-as duce la politie n-ar ajuta cu ceva?
PS: adresa exista, cel putin cel pe care mi-a dat'o sa'i trimit bani prin Western Union, fiindca am cautat pe Google Map si am vazut si blocul...

| szsz4 explică:

Dar normal pe mine nu ma intereseaza contul, ci sa nu vorbeasca in numele meu fiindca exista si prosti din astia care cred si trimit.A trimis adresa pe numele meu, si si acel e-mail dar eu mai am cateva conturi nu asta'i problema.Deci asta'i problema intelegeti? Hackerul vorbeste in numele meu.