| Mattx a întrebat:

am o problema in Minecraft. Nu stiu ce are,dar am lag foarte mare adica,cand intru pe un server abia ma loghez si cand scriu pe chat nu merge, desi am peste 100 fps. Nu merge prost, am placa video buna de 1gb dar nu stiu ce are...am incercat si prin task manager cu high si degeaba. Spuneti-mi ce sa fac! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Eiccjsjdijcdj a răspuns:

Porneste boxele, sau te duci la settings sound si totul la full.Alte intrebari ori pe site ori imi dai skypeul tau. Sper ca te-am ajutat.happywinking

5 răspunsuri:
| Eiccjsjdijcdj a răspuns:

Salut! Incearca aceste setari: Graphisc:Fast
Smooth Lighning:Of
Clouds:of
Chuncks:4, 5,6(in functie de pc)

Nu am scris prea corect.

Sau pune-ti o alta versiune de java mai buna.

Mai fa scanari cu antivirusul poate ai virus in pc.

Funda?

| Mattx explică (pentru Eiccjsjdijcdj):

Virusi cred ca am, si unele server merg altele nu. Pe singleplayer nu am lag, deci e de la ei si poate putin de la mine..eu asa cred! il am pe 4 chuncks ca nu am processor bun.

| Eiccjsjdijcdj a răspuns (pentru Mattx):

Probabil e de la ei ca pe servere sunt maimulti jucatori si ca cat mai mulata miscare cu ata merge mai gre.

| Mattx explică (pentru Eiccjsjdijcdj):

Auzi,sonorul cum mi-l pot face..nu merge! ce sa ii fac?

| Eiccjsjdijcdj a răspuns (pentru Mattx):

Porneste boxele, sau te duci la settings sound si totul la full.Alte intrebari ori pe site ori imi dai skypeul tau. Sper ca te-am ajutat.happywinking

| stefan000 a răspuns:

Poate fi de la server, Sau de la Lag-ul din pc/laptop-ul tau, scaneaza cu antivirus pc-ul/laptop-ul tau si daca nu are antivirusi inseamna ca nu ai mai resetat calculatorul Sau fa un back up