| Username55 a întrebat:

Am o problema legata de greutatea/masa mea. Am 17 ani, 1, 93 m înaltime si doar 72 kg; acest lucru ma determina in momentul de fata sa vreau sa cresc in masa, in special musculara, motiv pentru care imi doresc sa incep sa merg si la sala de forta.
Va rog, ma poate sfatui cineva cum sa fac chestia asta? Mi-ar fi de folos un plan de alimentatie si un program de sala organizat pe zile.

OFER FUNDAA!

2 răspunsuri:
| AnonymGirl2017 a răspuns:

Hey! Uite un plan : Daca ai metabolism rapid, mananca mult si dupa du-te sa alergi cam 25 de min, dupa incepe sa faci exercitii pentru masa musculara. In modul asta poti creste destul de repede! Inainte de exercitii trebuie neaparat sa alergi, altfel risti un atac de cord... Funda?winking

| Fptl_Dede_1995 a răspuns:

Incepi sa mananci carne si legume multe, deoarece sunt consistente in proteine si vitamine ce te poate ajuta. Te sfatuiesc sa bei milkshakuri si shakuri de fructe sunt benefice de asemene. Ca sa faci masa trebuie sa mananci mult asadar undeva la 5 mese pe zi. 3 mese de mancare si 2 shakuri. Si sala cat mai mult.