| MiStErIoSuL a întrebat:

:*
Am o tema la educatie tehnologica si nu stiu despre ce sa sctiu :
In functie de zona geografica in care locuiti realizati un eseu pentru care urmariti planul :
a) caracteristici geografice
b) aspecte legate de ocuparea si migrarea fortei de munca
c) economia regionala
d)infrastructura(transport, utilitati publice, educatie, mediul, sanatate, servicii sociale)
e)potentialul de dezvoltare

Răspuns Câştigător
| Achim_Anca_1990 a răspuns:

Uau pai ai multe tu de scris si e chiar usor...in rpimu rand spui unde este pozitionat orasu tau, forta de munca (la voi predomina pescuitu, aveti agrement turistic) da-mi un idd de mes ca iti spun tot ce trebuie sa scrii

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inspira din site-urile oficiale ale municipiului si judetului Tulcea, contin tot ce vrei tu.

| MiStErIoSuL explică:

Am uitat sa scriu ca locuiesc In TULCEA JUDETUL TULCEA Si stau pe faleza langa dunare si langa mine este un hotel ESPLANADA

| Achim_Anca_1990 a răspuns (pentru MiStErIoSuL):

Am treminat turismul si imi este foarte uros sa te ajut

| MiStErIoSuL explică (pentru Achim_Anca_1990):

Id mes : stamate_alex98