| raulyk a întrebat:

Salut TPU
Am Placa de baza AsRock N68C-S-UCC(unlock CPU core)
procesor amd athlon II x3 450 3.20 Ghz
vreau sa-l deblochez in 4 nuclee dar cand intru in bios si aleg optiune UCC,
salvezi si ies mi se restarteaza si nu imi mai porneste.
Ce pot face sa il deblochez?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Luci1 a răspuns:

Intradevar, e o probabilitate mai mica la althon ii insa fi atent cum ai putea sa faci :

Intri in bios, si intri aici: MB Intelligent Tweaker(M.I.T.), si acolo gasesti Advanced Clock Calibratioin si dai pe enable. Si ar trebui sa ti-l deblocheze.
Daca nu merge scazi valoare la core pana merge. Bafta.

Am gasit pe net treaba asta, si eu am tot althon II si o sa incerc. Funda daca merge pls big grin

4 răspunsuri:
| Luci1 a răspuns:

Doar generatia phenom merge deblocata, tu ai athlon II asa ca nu mai incerca.

| raulyk explică:

Dar am cauta pe ne si am vazut ca alti din athlon II x3 445 au deblocat si pe youtube am gasit... se pare ca eu sunt ghinionist!

| raulyk explică:

Ok am sa incerc!

| raulyk explică:

Nu am optinuea ACC sau nu o gasesc
se poate ca pe n68c-s-ucc sa nu fie deoarece are chipset de nVIDIA