| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare... banuiesc ca majoritatea stiu de testele initiale care se vor da saptamana asta.problema e, sunt obligatorii pentru fiecare elev? nu intreb ca mi-ar fi frica sau ceva de genul, dar intr-una din zilele astea e ziua mea de nastere si nu imi place sa ma duc la scoala, niciodata nu am fost de ziua mea si nu vreau sa stric recordul acum laughing, si daca sunt obligatorii, ce ar putea sa mi se intample daca nu ma duc, sa precizez si asta.mentionez ca in ziua respectiva dau vreo 2 teste parca.

Răspuns Câştigător
| flavia002 a răspuns:

Sunt obligatori n-are de ce sa-ti fie frica ns ce s-ar intampla daca nu te duci dar eu in locul tau m-as duce ca poti sa sarbatoresti si dupa scoala daca nu te duci s-ar putea sa dai in alta zi dar ar fi mai greu cai da mai multe teste in aceeasi zi si apoi va trebui sa-ti iei de la colegi ce au scris ei in ziua in care nai dat test.

2 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Sunt obligatorii deoarece notele se trimit la minister.

| harri2000 a răspuns:

Da sunt obligatorii...si eu le dau miercuri la romanastraight face crying(