| spootnik a întrebat:

am si eu o intrebare tongue imi fac cont pe un site. iar apoi vreau sa fac altul dar imi zice ca pe acest comp s-a mai facut un cont.deci cum pot face sa evit asta? in afara de reinstalarea windowsului...se ia dupa seria hardului sau ce? dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| silverfaith a răspuns:

Pai technic e simplu site-ul face recunoastere ori dupa cookie happy ori dupa ip daca face dupa cookie trebuie doar sa intri faci cont stergi cookie-ul din ziua respectiva apoi mai intri si iti faci altu. Daca face dupa Ip si ai internet pe ip - dinamic pur si simplu ii dai un desconect la conexiunea din pc apoi o conectezi din nou. Ex: daca esti pe RDS ii dai disconect si conect si ai rezolvat problema, daca esti pe alta retea pe care nu necesita user si pass pentru a te conecta la internt doar calbu, il scoti si il bagi din nou! big grin

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Se ia dupa IP-ul alocat conexiunii respective sau dupa MAC-ul placii de retea. Poti face de pe alt calculator. Succes!

| gki1980 a răspuns:

Daca e vorba de ip, poti sa downloadezi hide my ip- trial, te lasa cateva zile sa il folosesti- cat sa poti sa iti faci un nou contbig grin

| alexshobyx a răspuns:

Probabil site-ul respectiv este setat astfel incat fiecare I.P. sa aiba voie doar cu un cont