| AdkVodka a întrebat:

Am si eu o problema de astazi calculatorul meu a inceput sa se miste foarte greu chiar si dupa reinstalarea windowsului totul a pornit de la Skype care se misca blocat si acum imi apar mesaje vechi etc etc. Stie cineva ce are va rog ajutati-ma sad

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

O fi vreo actualizare de skype ce ai primit. de cand Microsoft a cumparat skype s-a dus naibii calitatea ce o avea. incearca sa optimizezi laptopul si de asemenea dezinstaleaza skype, ruleaza ccleaner si reinstaleaza din nou de la pagina oficiala. daca ai reinstalat windows trebuie facut update la zi si instalate driverele, chiar daca windows a instalat marea majoritate, in caz ca folosesti w7 sau w8

| vlad700 a răspuns:

Incearca sa nu-l tii deschis all time. Daca deja faci asta dai unninstal si ia-l pe telhappy

| Yellow2013 a răspuns:

Da...Posibil sa se fi dus procesorul sau hardul (cred).De cand ai calculatorul/laptopul?

| AdkVodka explică (pentru Yellow2013):

De 2 ani dar se misca impecabil doar Skype imi face figuri... adica de azi a inceput

| Yellow2013 a răspuns (pentru AdkVodka):

Atuci sau varianta ca il tii deschis tot timpul ca mine da eu il las la descarcari sau ceva ca sa lucreze ca astfel se uzeaza piesele sad

| AdkVodka explică (pentru Yellow2013):

Nu prea cred... ele tin pana se ard nu e vorba de uzura e vorba de noile updateuri aparute neadaptate la toate calculatoarele...

| xBuSy a răspuns:

Depinde si de resursele calculatorului tau. Skype-ul nu ocupa prea mult, as putea spune ca merge pe orice fel de calculator aparul dupa anul 2003. Insa iti mananca putin mai mult net... As vrea sa imi zici si mie ce fel de procesor ai, cati RAM si ce viteza de net ai happy

| AdkVodka explică (pentru xBuSy):

Am PC bun ram 4gb procesor trial de 2.7 placa 1 gb pana azi dim mi-a mers perfect totul dar azi dimineata nu stiu ce a avut eu mai intru si dupa telefon...