| AleXu224 a întrebat:

Am un Alcatel one touch si mi se consuma bateria extrem de repede si nu stiu ce sa-i fac cum mai oprit din luminozitate dar nimic straight face vreun sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| Xam a răspuns:

Poi sat explic dc e modelul nou sigurat e cu android 2.5 din cate stiu ieu
si androidul are multe aplicati si multe chesti care consuma bateria
.am avut un Huawei cu android 2.5 si ma tinea bateria 1 zi era mult
poti schimba bateria tot asa osati faca mai da jos din aplicati sau jocuri
--------dar este important ca bateria sa fie formatata

| AleXu224 explică (pentru Xam):

Mda am telefonul de mai putin de 4 luni nu am dc sa schimb bateria straight face dar asa a facut de cand l-am luat

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că s-a stricat bateria. Îţi recomand să mergi la un magazin specializat Orange, Vodafone sau Cosmote pentru a vedea care este problema exactă sau să-ţi cumperi o baterie nouă.

Pa-pa.

| WhoWhoWho a răspuns:

Schimba-ti bateria laughing

| stlucian a răspuns:

Vezi aici:
http://videotutorial.ro/......ial-video/
:-bd
mai jos si video

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Opreste wireles blutu

| Skipper09 a răspuns:

Incearca sa iei alta baterie mai buna de la magazine sau mai sterge din aplicatii.

| adrybubuok a răspuns:

Il ai demulte? poti sa iti cumperi o baterie noua. fiindca baterie este devina cand se consuma prea repede.