| Andrei665 a întrebat:

Am un telefon de la Telekom, Speedsurfer (Huawei ascend g6) si vreau sa fac upgrade la Android, vreau sa schimb versiunea 4.3 jellybean la o versiune superioara,
Va rog sa imi da-ti link pentru a schimba versiunea Android, chiar si cu root

Răspuns Câştigător
| vladst1 a răspuns:

Ai nevoie de un calculator. un site folositor in cazul tau : https://forum.xda-developers.com/ascend-g6
Totul faci pe riscul tau!

1. Trebuie sa iti deblochezi bootloder-ul (atentie!, se sterge tot din telefon la acest proces)
2. Trebuie sa iti instalezi un recovery, si aici poti alege intre CWM si TWRP, iti recomand CWM.
3. Gasesti un ROM (zip care trebuie flashuit) bun, fara bug-uri gen nu mai merge camera si alte chestii.
4. Il instalezi, si urmezi toate detaliile de instalare pentru rom-ul pe care ti l-ai ales.
5. Fii bucuros daca ai avut noroc si nu ai uitat nici un pas, nici de aici, nici de pe forumurile de pe XDA.

Ai grija ce faci, totul este foarte periculos daca nu stii sa rezolvi macar un bootloop,.

Nu sunt raspunzator de ce o sa faci!

1 răspuns:
| Petrisor96 a răspuns:

Daca faci actualizare la Android cu mana ta, pierzi garantia la telefon 100% si risti sa strici si telefonul