| Iulian743 a întrebat:

Am un Huawei de la Telekom aka Speedsurfer (Model G535-L11) si vreau sa ii deblochez bootloader-ul sa instalez custom rom, dar nu stiu cum. Am facut root cu KingRoot.

1 răspuns:
| HuShEr a răspuns:

Pfff NU FA GRESEALA ASTA. recent am deblocat si eu un bootloader de la un core prime. si ghici ce? HARD BRICKED. softul poti sa il schimbi si asa cu un custom recovery si un root doar ca nu poti sa schimbi kernelul. lasa-mi mesaj in privat sper sa te pot ajuta dar nu te atinge de bootloader.