| Bam64 a întrebat:

Ar fi posibil in acest moment al verii sa ma mut de la un liceu la altul?
As vrea sa ma mut la LPS Iasi. Dintr-un oras, aici!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu în timpul verii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum te ai "trezit" ca vrei sa te muti la alt liceu? Mai sunt cîteva săptămîni si incep scolile nu cred ca vei putea reusii sa te muti, asta trebuia sa o faci in primavară sa discuti cu directorul, acum el a zis numai sunt locuri, si asa o sa auzi si de la alti directori de licee, trebuie sa astepti pana la anul, si la primavară sau la inceputul anului viitor sa te interesezi cum ai putea sa te muti.

| Bam64 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Esti sigur?
M-am mutat deja.De unde atat rautate in voi...

| Ana7807820 a răspuns:

Da, se poate. Eu sunt din Iasi si am reusit sa ma mut de la Asachi la Economic 2.
Acum astept sa dau examenul de diferenta.
Dar, e cam tarziu acum. Vorbeste cu secretarul de la liceul la care vrei sa te muti. Iti va da un raspuns mai clar.

| Bam64 explică (pentru Ana7807820):

Am vorbit cu insusi Directorul.Si mi-a spus ca nu mai sunt locuri.Dar, la alt liceu as putea sa ma mut?

| Ana7807820 a răspuns (pentru Bam64):

Normal ca da, dar ai putin timp ramas. Scoala incepe pe 9, din cate stiu, si daca vrei sa mergi la un liceu cu un tot alt profil trebuie sa dai examen de diferenta, adica sa inveti.