| eusiea1 a întrebat:

Salut TPU,as dori sa aflu daca pot sa ma transfer dintr-un liceu cu o medie mai mica la unul cu o medie mai mare, am terminat clasa a opta.

Răspuns Câştigător
| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Da te poti transefera, dar trebuie sa astepti un semestru in liceul unde te repartizeaza, apoi te interesezi la ce clasa(profil) vrei sa vi in liceul cu media mai mare, iar daca profilele nu coincid atunci o sa trebuieasca sa dai niste diferente, ca un fel de lucrare, la anumite materi pe care u nu le-ai facut in liceul vechi la profilul la care ai stat un semestru, acele lucrari le vei da in clasa respectiva cu profesori de la acel liceu si de la materiile respective.O sa fie usor, mai greu o sa fie pana trece semestru.Multa bafta.happy