| Alexandra18000000 a întrebat:

Aș dori și eu sa aflu ce medie contează dacă vreau sa ma transfer la un alt liceu în vara după clasa a 9 a? Am auzit ca, contează media cu care am terminat clasa a 9a, dar nu știu sigur dacă e asa, mai contează media din examene cumva?

Răspuns Câştigător
| xkhldhoudody a răspuns:

Nu. Nu se mai ia in calcul media din examene. Daca vrei la finalul clasei a 9 a sa te transferi la alt liceu, trebuie ca media generala din clasa a 9 a sa fie mai mare decat media de la evaluarea nationala a ultimului intrat in clasa in care vrei sa te transferi.
Spor!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui ca media ta sa fie egala cu/ mai mare decat ultima medie de intrare la acel profil.Intreaba totusi la secretariat, poate ma insel.

Succes.

| Alexandra18000000 explică (pentru dullcat):

Media din examene ar trebui sa fie egala sau?

| xkhldhoudody a răspuns (pentru Alexandra18000000):

Nu. Nu se mai ia in calcul media din examene. Daca vrei la finalul clasei a 9 a sa te transferi la alt liceu, trebuie ca media generala din clasa a 9 a sa fie mai mare decat media de la evaluarea nationala a ultimului intrat in clasa in care vrei sa te transferi.
Spor!