| killanonim a întrebat:

As dori sa ma fac arhitect am14 ani ma gândeam in timp ce invatam si as vrea sa stiu ce facultate trebuie sa fac? Fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Sa-ti spun eu cum sa faci. Va trebui sa mergi la Facultatea de Arhitectura.
Sa tii minte deci: A-r-h-i-t-e-c-t-u-r-a. In Bucuresti, sau Budapest sau London unde vrei tu, numai sa nu fie facultate de Teatru, Politie, Economie, ca atunci nu au sa-ti dea voie sa faci case. Prin "arhitect" sper ca intelegem amindoi cam aceslasi lucru: ea sau el care face case.

2 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Evident facultatea de arhitectura, la cluj, Bucuresti sau Iasi.
Va trebui sa faci pregatire destul de serioasa pentru ca admiterile sunt grele si concurenta mare. Poti opta si pentru o facultate in strainatate.

| Iroveanu_Nicolas_1990 a răspuns:

De ce te gandesti la o facultate daca tu abia treci la liceu?