| denisTiky a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot trimite bani cuiva? Adica vreau sa stiu cum ar fi mai eficient(fara modalitati prin banca). Curierii transporta si bani sau doar colete? Sau prin ce as putea trimite?

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

1. Cel mai sigur si usor e sa depui direct in contul persoanei
2. western union
3. prin posta romana
4. prin curier

| denisTiky explică (pentru iar99Teo):

Care e cea mai sigura?

| iar99Teo a răspuns (pentru denisTiky):

As alege optiunea de banca daca este posibil insa poti si prin western union fara probleme. In ordinea in care le-am scris mai sus as proceda eu happy Greu nu e pentru nici una din ele insa totul tine de cat de mare este comisionul pe care il platesti pe suma trimisa.

Răspuns Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Gândește-te că dacă o persoană îți trimite un colet cu ramburs, tu îi dai banii curierului, deci da, curierul transportă și bani. Poți trimite prin curier sau prin poștă, dacă nu vrei să mergi la bancă. În cazul băncii, avantajul e că dacă plătești la ghișeu, nu dai bani pentru transport(ca în cazul curierului sau al poștei), dar trebuie să ai cel puțin 18 ani

| denisTiky explică (pentru anamariarot):

Pai asta era problema, nu am 18 ani si trebuie sa gasesc o metoda prin care sa trimit fara banca.

1 răspuns: