| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am primit o citatie in care sunt chemat ca "martor" la politie pentru un caz de "hartuire, amenintari". Problema este ca nu am fost martor la nimic si nu am facut asemenea lucruri. Mentionez ca sunt chemat la o sectie dintr-o comuna indepartata de orasul meu, loc pe unde nu am trecut niciodata. Sa fie o eroare? Am 17 ani.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poate fi o eroare.

| Cksihja a răspuns:

Poate fapta respectivă a avut loc în orașul tău dar nu ai fost atent, polițiștii te-au identificat din imagini și te-au adăugat la martori. Așa că interesează-te de faptă unde când a avut loc și poți afla dacă ai fost sau nu martor. Cel mai bine ar fi să te duci la secția de poliție din localitatea ta să te interesezi în legătură cu citația, s-ar putea să fie o excrocherie sau cine știe ce.

| ViruseZ a răspuns:

Poti suna postul de poliție de acolo. Exista si posibilitatea de a fi o eroare.