| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Salut TPU! Eu am fost obligat prin citatie sa merg la politie ca martor etc. Dar daca persoana care a facut plângerea isi schimba declarația eu ca si martor trebuie sa ma mai prezint iarăsi sau care e treaba?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca persoana care a facut plangerea penala si-o retrage atunci nu vei fi mai chemat ca martor. La fel si daca nu te mai indica pe tine ca martor.
In rest, chiar daca isi schimba altcumva plangerea si tot te indica drept martor atunci vei mai fi chemat si va trebui sa mergi.

| dinaprilie a răspuns:

Tu trebuie sa mergi l politie..iti spun cei de acolo ce si cum. Daca nu te prezinti TE POT ADUCE EI daca vor plus amenda