| MaskedMan a întrebat:

Care este cel mai bun Browser pentru Win7(Nu vreau Firefox,Chrome,Explorer,Opera, Safari)Altele mai bune? Astea le-am incercat si nu imi plac.[Fundoaie]

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Salut!
Cele mai bune sunt Chrome si Safari!
Dar citeste si aici sa te informeziwinking

Regulile Uniunii Europene i-au silit pe cei de la Microsoft sa scoata Internet Explorer 8 si Windows Media Player din versiunile viitorului Windows 7 ce se vor distribui pe teritoriul Europei. Microsoft a negociat, si a reusit sa ajunga la un compromis: oferirea a mai multor browser-e cu noul sistem de operare.

Acum aflam lista browser-elor ce vor fi puse la dispozitie in Windows 7, cinci la numar. Este vorba despre: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome si Safari. Browser-ele se vor putea activa, la alegere, la instalarea sistemului de operare. Optiunile vor duce direct catre site-urile producatorului, utilizatorul beneficiind de ultima versiune disponibila.

Microsoft a declarat ca a ales aceste cinci browsere pe baza cotei de piata din ultimele 6 luni. In acest moment Microsoft asteapta decizia Uniunii Europene pentru a integra aceasta facilitate in kitul de instalare. Va exista si un patch pe care Microsoft il va oferi producatorilor care vor fi instalat pana la acel moment Win7 fara aceasta facilitate.

Decizia Microsoft mi se pare corecta din punct de vedere etic. Ofera o plaja acceptabila de browsere intre care 99% isi vor gasi preferatul. Mai mult, acum e clar ca Windows 7 va avea motorul IE 8 instalat, in background, incat nu vor exista probleme cu eventualele programe ce se folosesc de el, ca de exemplu Yahoo! Messenger.

| MaskedMan explică (pentru PickUp):

Merci.Eu am vazut un top si safari era printre ultimele.Acu e prima data cand l-am tras.Chiar e bun! Pentru win7 e ok.Merrci mult

10 răspunsuri:
| taken a răspuns:

De unde altele? Or fi dar le-ai enumerat pe cele mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc Chrome si mi se pare cel mai bun happy

| DjZen a răspuns:

Pai mai este Maxthon Flock Avant Sea Monkey RockMelt

| MaskedMan explică (pentru DjZen):

Merci dar am verificat si nu prea imi plac.Am vazut tutoriale si cica nu e pentru Win7(Merge mai greu pe win7) Safari e ok! Merci de ajutor si ca te-ai interesat

| DjZen a răspuns (pentru MaskedMan):

Cu placere happy

| MaskedMan explică:

Multumesc voi incepe cu Safari si apoi continui cu Maxthon Flock Avant Sea Monkey RockMelt

| DjZen a răspuns (pentru MaskedMan):

Safari este mai mult pentru produsele Apple dar daca tu vrei sal incerci n-am nimic impotriva

| MaraciucaSefu a răspuns:

Ba copile fa-ti un browser singur daca nu iti convine, daca nu sti sa iti faci foloseste chrom sau safari si sigur nu sti sa faci alt browser

| MaskedMan explică (pentru MaraciucaSefu):

Nu te supara domnu' mie nu imi spui"copil" si nu am zis ca nu imi convine doar ca am vrut un browser mai nou... acum folosesc Maxthon..si merge ok...societatea evolueaza si mai vreau sa incerc si altceva..lucrurile se invechesc ce sari asa cu gura aia pocita?