| Psycho777 a întrebat:

Salutare, am o intrebare legata de garantii. Daca eu am cumparat un produs de la persoana X si acesta s-a defectat si trebuie trimis in garantie, fiind valabila doar garantia comerciala, ce acte trebuie eu sa trimit/scanez ca sa demonstrez ca produsul este luat de la firma respectiva? De asemenea, ar exista vreo problema in faptul ca eu am cumparat produsul intre timp de la alta persoana? Din cate am inteles ar trebui doar copie factura si certificat de garantie?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ai inteles bine: Factura si certificatul de garantie! Magazinul respectiv nu stie ca nu tu ai cumparat direct de la ei si chiar de ar stii, ai actele necesare, sunt obligati s-o repare!