| Bogdanutzuu a întrebat:

Cred ca am un keylogger sau mai multe in pc pentru ca la task manager am cam multe programe cu nume la aiurea de ex : drwtsn32.exe sau nvsvc32.exe si nu stiu ce sunt cu ele, cum pot afla ce sunt?

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Alea nu sunt kiloggere ele functioneaza de obicei cu numele explor.exe, explorer.exe, fa o scanare cu http://free.avg.com/eu-en/free-downloads
daca tia disparut vreo parola modificata atunci ai keyloger sau iti iei un softulet ce monitorizeaza intrarile si iesirile din retea si iti dai seama

| suntserios a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Explorer.exe e un proces al sistemului de operare, nu are nicio treaba cu keylogger ele.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru suntserios):

Sub nume din astea MERG KILOAGERELE nu are treaba cu explorer, exe FUNCTIONEAZA CU NUMELE ALA