| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Cum fac sa nu mai vad pe Youtube clipuri romanesti cu vloggeri romani, tot felul de canale romanesti pentru ca sunt nu mai tampenii, vreau sa vad alte clipuri din alte tari cand dau pe,, acasa'' pe Youtube

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

YouTube sugerează după ceea ce vizionezi tu. Spre exemplu chiar și o pagina la care nu ești abonat, iar în trecut te-ai uitat la un videoclip de la acea pagină fără a seta "nu ma interesează sau nu recomanda canalul", atunci ei vor sugera în continuare postări de la acea pagină. Dacă YouTube sugerează un videoclip și ulterior nu îți place, există o opțiune "nu mă interesează". După ce alegi această opțiune, YouTube va întreba : spune-ne de ce. Apoi poți alege un motiv iar pe viitor nu va mai afișa postări de la acea pagină.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca le urmaresti, de-aia le vezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aboneaza la aia, vezi video-uri din afara si Youtube o sa invete si o sa iti recomande de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar dacă vrei postări de la vloggeri străini, uite aici o lista cu ce am găsit acum pe pagina acasă ( YouTube). Cam asta vizionez eu, și pe mine mă enervează vloggeri români. Tot ce recomand eu este în limba engleza.

Kurt Caz - este de travel. Vlogger este un băiat din Africa de Sud care pleacă pe urmele tatălui sau, mort. Și tatăl lui a fost un explorator, iar el vrea sa ii apuce pe urme. Este un videoclip în care spunea ca în perioada cât a fost în viata tatăl său, ii povestea de o plaja din Mexic (parcă) și că dorea să ajungă măcar o dată acolo. Bine, cum nu s-a mai întâmplat asta, a mers băiatul să descopere plaja. Și chiar a ajuns, o plajă pustie, nimeni în jur, sticla de băutură in mana și dezbrăcat la pielea goală ( cenzurat, bineînțeles) mergând pe plajă. Sau când intra doar în papuci de plajă în ditamai jungla să găsească crocodili sau jaguari. Mi-au plăcut mult videoclipurile lui și l-am găsit random, tot recomandat de Youtube.

Bold and Bankrupt - tot de travel
Harold Baldr - tot travel.
Simion Wilson - tot travel

Ultimii trei se întâmplă sa ii vezi mergând impreună prin diferite țării.

Nuke's Top 5 - asta dacă iubești paranormal, întâmplări stranii

BIGDAWSTV - cu farse oamenilor și multe altele

ThatWasEpic - ceva gen ca precedentul. Puși pe farse și altele.

Steven Schapiro - alt vlogger pus pe farse.

LolComedyHa - ăștia sunt actori, iar unele videoclipuri sunt amuzante.

| nicu991 a răspuns:

E simplu... dai click pe poza profilului si setezi o alta locatie in afara de Romania ( eu am United States). Te duci apoi la istoricul Youtube-ului si stergi cautarile si vizionarile. Dai un refresh pe browser si gata.

| TitoJacksana a răspuns:

Schimbi regiunea, dai la settings si schimbi regiunea in US sau UK