| BuGaTy a întrebat:

daca eu am luat permisul In Romania si nu sunt acasa cand imi vine, ar putea unul dintre parinti sa mi-l trimita in Marea Britanie?

5 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Da

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, trebuie sa fi acasa sa il ridici personal ca e pe numele tau ca si buletinul, este un act oficial important trebuie semnatura ta.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu acum 4 ani cand am luat permisul de la posta, mi s-a comunicat foarte clar ca nu poate fi ridicat decat de mine pe semnatura.Nu am idee daca asa mai este si acum sau cum este la voi acolo.

| SiA31 a răspuns:

Din câte știu eu, permisul vine prin poștă. Nu trebuie ridicat. Cred că nu e nicio problemă dacă îl trimit părinții tăi la tine.

| alexTheRock a răspuns:

Il pot ridica ai tai fara probleme si al meu, tata l a luat ca eu nu eram acasa