| DarkKing67 a întrebat:

Dau FUNDA si VOT.
As vrea sa am un calculator foarte rapid si bun...am Windows XP Proffesionall si imi merge destul de bine, dar as vrea sa stiu daca se poate si mai bine...nu exista vreun program sau ceva care sa faca sa mearga ca tornada?

Răspuns Câştigător
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Nici un program nu te ajuta sa iti mearga mai bine pc-ul, incearca un windows 7 ultimate daca ai pc bun, insa pentru jocuri iti trebuie o placa video dedicata nVIDIA gtx ori amd in rest foloseste CCleaner si mai elibereazal de porcari.

| DarkKing67 explică (pentru TheGazeTTeRuKi):

Multumesc! Si oricum, stiam de Cleanup!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ca o tornada nu, doar ca un tsunami.

| speedgoblin a răspuns:

Rapiditatea unui PC nu tine neaparat de sistemul de operare.Acest sistem de operare il instalezi in functie de specificatiile calculatorului. Daca tu ai piese mai vechi care pentru sistemele mai noi "nu prea" sunt ok atunci este bine sa ramai la XP. Daca ai da detalii despre calculator(procesor, RAM, placa video si hard) atunci as putea reveni cu un alt raspuns.Ca si programe nu stiu neaparat daca te-ar ajuta.Ai putea sa-i faci o defragmentare si o curatare cu CCleaner(de exemplu) ar putea sa te ajute, dar nu foarte mult.