| NeedHelp1 a întrebat:

De câteva luni s-au mutat deasupra mea, la bloc, niște adevărați țărani nesimțiți deasupra cu niște copii din cale afară de nesimțiți.

La ora 6 dimineața trebuie sa fiu trezit de copiii lor care urlă cântând melodii. Am fost la ei într-o dimineață și am aflat ca erau singuri acasă, se destrăbălau ca nu erau parintii acasa(nu că ar fi fost altfel și cu ei prezenți) și tot nu se potolesc.

Stau în casa și dintr-o dată îmi zguduie tavanul în cap și țipă parca ar face sumo.

Vreau, va rog, sa îmi dați idei cum să îi potolesc.

**Nu ma refer la idei cum ar fi sa merg sa discut cu ei sau sa anunț politia etc.

Vreau idei cum ar fi: să le leg o sfoara de clanța lor și a vecinului din fața lor...sau...să le sun la interfon noaptea târziu când dorm - - >chestii de genul ăsta

Va rog, cum vă inspiră imaginația sau poate cum ați auzit la altcineva ca ar fi făcut.

Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sesizare la Politie, poti anonima daca vrei.

| Iote a răspuns:

1. Adevaratii tarani au mult bun simt.
2. Daca faci ce ceri si ce ti s-a sugerat, vor chema ei politia si tu vei avea probleme.
Cel mai bine este sa discuti cu parintii si daca nu e nici un rezultat, chemi politia.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Tulburarea linistii publice de noapte inceteaza la 7 dimineata
daca aia te trezesc la 6, poti sa dai telefon la muilitie
si daca nu fac nimic
DAI TELEFON IN FIECARE DIMINEATA
si mai ales ii inregistrezi, marea majoritatea a JAVRELOR de kklitisti rrrromini nu au "chef" sa isi faca datoria

am avut o problema asemanatoare, acum pot oricand sa inregistrez de la diverse Android-uri/ios-uri vechi pe care inca nu le am vandut pentru ca sunt prea vechi asa ca le am prin casa

si inregistrez fiecare apel telefonic, FIECARE APEL!

| NeedHelp1 explică:

Mulțumesc tuturor pentru idei, am să încerc toate variantele.

Vreau sa le fac și eu viata un calvar cum și ei mă scot la propriu din minți în fiecare zi.

Nu am vrut sa apelez la poliție pentru că toată lumea spune ca nu o sa se rezolve nimic după cum mă așteptam... Însă dacă chiar nu se potolesc o să i fac pe polițiști sa și facă treaba dar mai întâi să le răspund și eu cu aceeași metodă laughing