| andreealitllesmileAndreea a întrebat:

De curand am luat o placa Remington de pe altex, insa cand am primit-o era defecta (iesea fum din ea). Din cate am inteles din email-ul primit trebuie sa o duc la un service Remington de la mine din localitate ca sa o repare. Ma rog. Si cand i-am contactat pe cei de pa service, mi-au spus ca trebuie sa mai aduc certificatul de garantie si factura. Certificatul il am, insa factura am aruncat-o odata cu ambalajul crezand ca nu-mi va trebui ( da stiu, am facut o prostie cat capul meu de mare, blah blah, putem trece peste asta va rog? ). Intrebarea mea este cum pot face rost de alta factura, si ma gandesc ca acest lucru este posibil din moment ce comanda am facut-o pe un cont alex si a fost inrregistrata. Pe site nu scrie nicaieri si cand le-am trimis mail cu aceasta intrebare nu au raspuns si mie-e frica sa astept mai mult sa nu expire termenul in care pot duce la reparat produsul. Ma poate ajuta cineva? Funda promit :*

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Daca ai facut comanda online, te loghezi, intrii pe contul meu->comenziile mele->dai pe nr de comanda care ai nevoie->sus ai printeaza factura.

Apropo, daca ai aruncat ambalajul sa nu iti mai ia produsul.

| andreealitllesmileAndreea explică:

Nu ambalajul placii, ma referam la cartonul ala maro in care vin de obicei impachetate produsele. Si de fapt am gresit, nu am folosit cont, am folosit pe alt site si am crezut ca si pe altex am folosit. Pot sa printez factura si fara cont?

| Zaygon a răspuns (pentru andreealitllesmileAndreea):

De unde sa o printezi atunci? ti-a venit cumva pe mail?