| deM0 a întrebat:

de curand am un telefon Nokia C5 si bag castile in el apare
Headset
Headphones
Lineout
MusicStand
le-am selectat pe toate la rand si tot nu se aude nimic prin casti
si precizez ca in dreapta sus a ecranului langa baterie arata ca-s castile bagate...

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

S-a intrerupt cablu dela casti! Salacteaza pe "Headphones" si misca usar apasat (stanga/dreapta si sus/jos, rotire usoara)pe mufa care intra in tel. EXACT unde sa termina mufa si incepe cablu cu o melodie pornita.Asa o sa-ti dai seama daca acolo e problema.E o problema des intalnita la casti.Mai poti folosi, pentru a verifica castile, si o baterie 1.5V(mai descarcata) cu doua fire atasate ei astfel.Pe mufa Jack tata(dela casti) un fir pus pe masa mufei(cea mai mare conexiune chiar la baza mufei) si celalalt pe varful ei atingand repetat/scurt(cu castile pe/in urechi) trebuie sa auzi un pacanit usor in una dintre casti iar apoi atingand urmatoarea conexiuna dela varf catre baza ar trebui sa se auda acelasi pocanit in cealalta casca. Daca DA castile/cablu sunt ok si alta-i problema. Poate fii chiar mufa Jack mama(cea din tel.)Multumit? Merit funda?

1 răspuns:
| Crina112Sabina a răspuns:

Probabil e o problema cucastile.
Si mama mea are un telefon dinacesta dar ii merg castile si se aude la ele.
Si eu la telefonul meu LG kp 501 chestia aceasta dar cand am incercat alte casti mergeau.Deci poate e o problema cu castile incearca si alta pereche de casti.

FUNDA?