| puscahoreangaion a întrebat:

SALUT TPU!
Doresc sa va intreb daca presedintele asociatiei de proprietari este chemat la primarie si se deplasseaza cu masina personala pentru a discuta, iar acesta imi pune mie ca proprietar la intretinere contavaloarea deplasarii ( benzina consumata ), doresc sa va intreb daca este legal sa o achit la intretinere! deoarece mi s-a solicitat acest lucru de catre presedintele asociatiei de proprietari! dasu funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal daca adunarea generala a asociatiei a aprobat decontarea cheltuielilor facute de presedinte pentru bunul mers al asociatiei. In caz contrar nu este legal.

| puscahoreangaion explică (pentru Ioandelasal):

Domnul ioan de la sal sunteti cel mai tare in raspunsuri!