| Serj69 a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand faci varsta de 18 ani primesti acasa o scrisoare daca vrei sa te inrolezi in armata? Imi puteti da niste detalii daca este adevarat?
Dau funda

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KanameKuran a răspuns:

Salut, nu primesti nici o scrisoare, insa s-ar putea sa vina un soldat/plutonier la liceu sa va vorbeasca despre posibilitatea de a va inrola in armata sau de a merge la universitate militara. De altfel ar putea spune ca daca nu mergeti sa va inregistrati ca rezerve veti primi amenda sau alte chestii, dar nu este adevarat.

| minrest a răspuns (pentru KanameKuran):

Ce e aia sa te inregistrezi ca rezerva? Asta face armata, ameninta lumea ca sa aiba rezerve? Daca se ajunge la rezerve, rezerve suntem toti, asa e legea. Dar la rezerve nu se va mai ajunge niciodata. Numai la scolile bune, vin sa isi faca reclama pentru liceul militar colonei, nu mana de lucru ca plutonierii si soldatii. Si asta ca sa idsi faca cadre foarte bine pregatite in toate domeniile, medici, comunicatii, programatori, you name it. Nu soldati, pe aia ii angajeaza direct.

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Am facut 19 si tot nu a venit. Deci e fake rolling on the floor

| Alex624 a răspuns:

Nu este adevarat.

| Ng_Gosha_2000 a răspuns:

Salut daca esti din Romania nu te pot ajuta daca din R Moldova 16 trebuie sa tereci prima comsie medicala apoi la 18 iti vine sa treci inca o data apoi se uita in baza de date daca inveti undeva ori lucrezi legal daca nu iti vine la usa si te ea de acasa