| simpLemk a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu un calculator sau sa il fac din piese imi spuneti si mie cam ce piese ar trebui sa bag in el? de exemplu 2 gb rami, 250 GB memoria s. a. m. d dar am inteles ca exista si o frecventa sau ceva de genu la piese imi spuneti care sunt mai bune va rog? FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| vecinu92 a răspuns:

Am sa-ti recomand asa: placa de baza PCI X-press, sursa de alimentare de 500, procesor Intel Core 2400 Mhz (sa nu pui procesor AMD athlon), placa video de 512 mhz Nvidia Gforce, Rami ddr2 Frecventa de 800 nu de 667 Mhz King-stone, un hard de 200gb Samsung...du-te la 1 specialist cu lista asta.Te va costa 15 mii lei aproximativ

| simpLemk explică (pentru vecinu92):

Salut, am gasit piese mai bune decat ai spus tu dar apreciez efortul ai funda tongue

1 răspuns: