| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Ieri am gasit pe strada un telefon bun, Nokia e7 si l-am luat, i-am sters mesajele toate, contactele, muzica pozele, totul. I-am scos si cartela sim, telefonul fiind pe abonament. L-am ascuns intr-un loc, nu la mine acasa. Poate sa ma localizeze proprietarul/politia sau sa afle de mine?

18 răspunsuri:
| scully a răspuns:

Asta e, l-a pierdut, neatentia costa. Sa fim seriosi, daca gasiti un telefon pe strada va uitati la el si treceti mai departe? Oricine ar fi procedat la fel. Si nu cred ca pot sa te gaseasca daca ai scos cartela, doar daca e de la CIA si isi monitorizeaza telefonul... putin probabil. big grin

| fantomadinmormant a răspuns (pentru scully):

@breatheme daca omu zice ca a scos cartela, l-a inchis, a sters tot si nu l-a ascuns la el acasa, nu poate sa-l gaseasca nimeni nu?

| scully a răspuns (pentru fantomadinmormant):

Pai nu mai are cum...

| RAY a răspuns:

Vindel si eu am patit la fel e o prostie sa-l dai inapoi isi spune un multumesc flecmat si atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e corect ce ai facut. Gandeste-te cum ar fi daca tu ti-ai pierde telefonul si cineva l-ar gasi si ar face ce ai facut tu.

| Morrigan a răspuns:

Stai calm...oh go on ii un telefon thinking ce asa mare tam tam pentru un telefon. din moment ce nu te mai poate contacta foloseste-l sau vinde-l sau pune cartela sim innapoi daca vrei sa te sune cineva sa il innapoiezithinking nu te omoara nimeni ca ai luat un tel de pe strada thinking

| soffie a răspuns:

Mai bine bagi inapoi cartela si suni la cineva din agenda gen " mama, tata, sister." si spui ca ai gasit telefonul pe strada si ca doresti sa i.l inapoiezi, stabilind un loc comun in care sa va intalniti :*..Cred ca iti place telefonul, tuturor le-ar place.dar gandeste-te ca si tu l-ai pierde si atunci vei pus in locul celui pradat happy..Bafta

| soffie a răspuns:

Nu crezi ca asa ar fi cel mai corect?

| fantomadinmormant a răspuns (pentru soffie):

Soffie are dreptate, asa ar fi cel mai corect, dar daca nu il lua el de pe strada il lua urmatorul tiganlaughing

| soffie a răspuns (pentru fantomadinmormant):

Corect laughing

| Kairon a răspuns:

La amanet cu el! laughing

| actorul a răspuns:

Deja a aflat prostule.cum sa scrii asta pe TPU?

| anonim_4396 explică (pentru actorul):

Da de unde sti k are cont pe TPU?

| actorul a răspuns:

Nu da poate sal dea in gat.

| Ionutzz95 a răspuns (pentru actorul):

Stai calm ca nu se intampla cine stie ce, sa iei amenda sau puscarie, pana la urma si proprietarul ar fi profitat de aceasta ocaziebig grin

| fantomadinmormant a răspuns:

Nu cred ca poate sa te afle

| Vasile_Angheluta_1996 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi mai bine sa-l returnezi