| alabalaportocalala a întrebat:

ieri mi-am instalat cineva un windows nou si acum imi merge foarte foarte greu calculatorul, in special internetul! m-am chinuit pana acum sa aflu ce are si se pare ca internetul nu e de vina ci calculatorul! stie cineva ce ar putea avea?

10 răspunsuri:
| rebelmonk a răspuns:

Depinde de versiunea windowsului,sp-ul, driverele care ti le-a pus, browserul, optimizarea lui+a windowsului, care servicii le-a lasat pornite etc mai spun daca vreihappy te-as putea ajuta dar numai cu team viewer

| alabalaportocalala explică (pentru rebelmonk):

Ai timp sa te uiti putin cu time viewer?

| rebelmonk a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Liviumarian89

| Kyrie a răspuns:

Daca ai instalat windows 7 si ai putini rami atunci e clar de ce merge greu happy

Daca nu, ia incearca si descarca advanced system care si vezi ce rezolvahee hee (cel mai bun progam de registre care mareste viteza de procesoare al calculatorului cat si a utilitatilor)

| rebelmonk a răspuns (pentru Kyrie):

Si tu crezi ca mareste? mai mult decat poate duce componentele NU. N-ai cum sa-l faci tu cu un program sa-ti gandeasca mai repedehappy

| Kyrie a răspuns (pentru rebelmonk):

Ma refeream la cum i se misca calculatorul, probleme de registre si erorile slabesc procesarea ^_^, ia instaleaza tu un windows proaspat sa zicem XP si spune-mi cat de "misto" se misca si apoi baga advanded system care sa vezi ce bine se misca happy si atunci da-ti cu parerea />>

| rebelmonk a răspuns (pentru Kyrie):

Tu gandesti cand scrii? de fapt n-am timp de tine...

| Kyrie a răspuns:

Desteptul cu^_^lui esti tu ma! aha

| rebelmonk a răspuns (pentru Kyrie):

Daca vrei iti dau lectii happy inapt/inaptohappy

| frikk a răspuns:

Ce win a instalat?