| ApaCuNitrati a întrebat:

Salut, TPU. Imi poate spune si mie cineva cum pot trimite o scrisoare pana in Belgia cu cod de tracking in asa fel incat destinatarul sa o poata urmari? Am cautat pe site-ul postei romane doar ca spuneau ca scrisoarea poate fi urmarita numai in tara.

Răspuns Câştigător
| VelicanEmilia a răspuns:

Cand mi-au fost trimise pachete din afara, atat eu cat si persoana respectiva am folosit aplicatia "17TRACK". Merita incercat. Eu mai mult am asteptat dupa posta romana si a trebuit sa sun la ei ca sa se miste ceva.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi cu dhl

| VelicanEmilia a răspuns:

Nici nu cred ca iti mai trebuie, ca restul se miscă rapid, doar "posta romana" is pe modul slow si foarte slow. Daca ai codul incearca cu aplicatia "17TRACK". Sper sa-ti mearga, desi nu stiu daca ia in considerare si scrisorile.

| ApaCuNitrati explică (pentru VelicanEmilia):

Intreb deoarece destinatarul o vrea neaparat cu cod de tracking :/ si nu stiu cum sa fac incat sa o poata urmari

| ApaCuNitrati explică (pentru VelicanEmilia):

Aaa okay, merci!

| VelicanEmilia a răspuns (pentru ApaCuNitrati):

Cand mi-au fost trimise pachete din afara, atat eu cat si persoana respectiva am folosit aplicatia "17TRACK". Merita incercat. Eu mai mult am asteptat dupa posta romana si a trebuit sa sun la ei ca sa se miste ceva.