| anonim_4396 a întrebat:

in calculatorul meu am o placa de rami de 512 mb si calculatorul meu o vede ca fiind 256 mb inainte era 512 mb si acum dintr-o data s-a facut 256mb am desfacut calcultorul am scos ram-ul l-am sters si apoi l-am bagat la loc dar tot 256 imi arata.Si cateodata mi se blocheaza calculatorul, cateodata mi se restarteaza din senin.

deci ce sa fac sa imi arate 512 mb?

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Calculatorul este nou si are garantie? Nu trebuia sa desfaci calaculatorul si sa consulti un specialist in depanare IT! Sau poti sa mergi la magazinul de unde ati cumparat si sa discuti cu vanzatorul si poate va da recomandari bune!

| Nicu47 a răspuns (pentru untu):

Calculatoul meu nu este nou si este vechi din anul 2003sad

| untu a răspuns:

Ma mir cum a rezistat 10 ani! Spune-mi este un calculator fix sau laptop? Si ce marca e? A, nu se mai poate repara mai fost de mai multe ori la reparat? Nu cumva ca poate a schimbat placa video cu una defecta? Daca nu, inseamna ca calcualtorul dumneavoastra este batran si uzat, si-a trait viata! Acuma este la limita si nu se mai poate face fata! Iti recomand sa luati altul, unul nou, un laptop sau o tableta pc noua!