| Gamers a întrebat:

Mi-a venit in aceasta seara ideea de a incepe a posta clipuri pe Youtube, si cum nu prea as avea ce posta m-am decis sa incarc pe youtube clipuri cu jocuri video asa zisele Let's play...(Jocul), acest clip m-ar include pe mine jucand un joc eventual terminandul.Acum intrebarea mea este aceste clipuri ar incalca drepturile de autor, o alta intrebare ar fi daca aceasta procedura de a incarca(uplada) jocuri video pe youtube este gratis adica sa nu fie nevoie sa dau bani.Si daca ma-ati mai putea ajuta cu alte informatii (orice informatie este bine venita). MULTUMESC ANTICIPAT.

2 răspunsuri:
| QAlessia a răspuns:

Nu incalca drepturile de autor decat daca clipul contine embleme ale firmelor ce au legatura cu jocul deci te-as sfatui ca , clipul pe care il faci sa inceapa de unde incepi sa joci. in cea ce priveste cea dea doua intrebare nu nu iti trebuie bani ca sa uploadezi. sper ca team ajutat.

| postpusul a răspuns:

Nu incalca drepturile de autor decat daca clipul contine embleme ale firmelor ce au legatura cu jocul deci te-as sfatui ca, clipul pe care il faci sa inceapa de unde incepi sa joci. in cea ce priveste cea dea doua intrebare nu nu iti trebuie bani ca sa uploadezi. sper ca te-am ajutat.