| ForFun a întrebat:

mi-am instalat windows-ul si nu mai imi gasesc driverele pentru pentru placa video ca cea de sunet si retea am cd originale. le-am pierdut.As vrea sa ma ajutati cu ceva program nu stiu sa imi gaseasca driverele si sa le pot descarca stiu ca o data am dus pc la un prieten si nu stiu cum lea gasit pe net.Multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cauta cd-urile alea si nu le mai pierde, ce naiba, nu poti sa pastrezi 3 cd-uri fara sa le pierzi? alea sunt importante, si de pe net poti lua virusi care nu pot fi stersi... Trebuie sa stii exact ce placa de sunet ai ca sa gasesti programul. Eu folosesc realtek, dar tu poate ai altceva, asa ca trebuie sa te interesezi ce placa de sunet ai, altfel nu poti. Si cauta cd-urile alea calumea, ca e mai sigur cu elestraight face

| Hirako a răspuns:

Le cauti pe Google, daca nu ne zici cum se numeste placa de sunet nu avem cum sa te ajutam.De exemplu, daca ai Ac97, scrii pe google "AC97 Audio Driver Download". Succes si... Sa traiti bine!