| GoGo23g a întrebat:

Mi-am reinstalat windows XP
Si.Am incercat sa imi fac 2 partitii si am pus 20GB in una[aveam nevoie doar pentru ceva]Eu am 500GB
Si cand am reinstalat windows Surpriza
Mi s-a format doar partitia cu 20GB.Si Acum am doar 20G.Si nu vreau sa reinstalez windows. Pot face ceva?

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Poti,clic dreapta pe computer/management/disk Management/partitia neformatata nu are alocata litera/clic dreapta pe ea si aloca-i o litera disponibila, apoi clic dreapta pe ea/format.

| SDC a răspuns:

Nu trebuie instalat din nou!

| TZi a răspuns:

Buna,
Nu stiu daca cand ai instalat windowsul ai facut si ce de-a doua partitie. Ca sa vezi asta intri in My Computer si vezi daca iti apare pe langa partitia C si celalata partitie D (sau E). Ai grija sa nu fie DVD-RW-ul.
Daca iti apare dai click pe ea si apoi ii dai format ca sa poti sa te folosesti de ea.
Daca nu iti apare atunci e mai complicata treaba.
Iti dau 2 link-uri pe net sa citesti ca sa vezi cum se face.
http://www.d-silence.com/feature.php?id=246
si
http://www.ehow.com/how_5074934_resize-partitions-windows-xp.html
Sper ca te descurci cu engleza.
Daca mai ai nelamuriri lasa-mi mesaj.
Bafta.

| spighy a răspuns:

Cauta pe videotutorial. ro e in romana si afli tot ce e nevoie