| CeVorbestiMa a întrebat:

Cine mi-a reinstalat windows-ul mi-a facut 3 partitii : C,D,E, F. Pe partitia D nu am decat 400 de mega iar pe partitia F am 400 de gb. Inainte de asta nici macar nu aveam partitia F..intrebarea mea este cum fac partitia D sa fie de 400 gb iar apoi cum scap de partitia F?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mi-a facut 3 partitii : C, D, E, F...grea artimetica?

| mytyka a răspuns (pentru K0sti):

3 partitii cu patru litere? Ce este artimetica?

| K0sti a răspuns (pentru mytyka):

Aritmetica la misto!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://inbuzunar.net/......-computer/

Numai ca odata ajuns la partitii, dai click dreapta pe partitia F si o stergi. Ti se va face o partite goala fara litera fara nimic. Apoi dai dreapta pe D si apoi extensed si o extinzi cu capacitatea libera.

| Black13LoL a răspuns:

Foloseste un program de partitionare. Ai si pe Youtube tutoriale.

| mytyka a răspuns:

Ce windows ai instalat? (7, 8, 10)

| mytyka a răspuns (pentru mytyka):

La partitia F scrie cumva System Reserved?

| mytyka a răspuns (pentru mytyka):

Încearcă așa:
clic dreapta pe my computer,
clic stânga pe manage,
clic stânga pe disk management - în partea dreaptă o să-ti apară toate partițiile, sus scrie volum iar în partea de jos scrie disk.
Te duci în partea de jos, pui clic dreapta pe partiția D si dai delete. Acesti 400 mega o să-ți apară ca nealocați. Acum dai clic dreapta pe partiția F si selectezi Change drive letter and paths și treci în loc de litera F ce literă vrei tu. D spre exemplu.
Întrebare: partitia E ce valoare are?
Dacă ai vreo partitie la care scrie System Reserved sa nu o stergi pentru ca este a sistemului.