| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma pricep nici eu, si nici persoana care doreste sa imi trimita niste bani din Italia. Vreau sa stiu daca la posta din Italia mai trebuie completat ceva in afara de numele meu. Astept un raspus rapid din partea unor cunoscatori. FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut.Persoana care iti trimite bani iti poate trimite doar in euro.Nu la posta ci la banca unde iti spune el ca a trimis(banca Transilvania sau BCR, etc) Acolo te duci cu buletinul si un numar de cod sau numar de cont. Daca iti treimite prin westrn Union, persoana aceea iti va da prin telefon sau messenger un numar de cont (cod).Tu cu bukletinul si acel numar de cont, mergi la banca si spui acolo ca ai primit bani din italia.Iti va cere numarul acela, buletinul si numele persoanei care ti=a trimis. Ei completeaza niste acte, trebuie sa dai numarul tau de telefon, numarul persoanei care trimite, pentru al anunta prin sms ca banii au fost accesati.Tu trebuie sa dai semnatura (vreo trei semnaturi) si mergi cu hartia aceea la ghiseul casieriei.Casierul ia hartia se uita pe ea, te intreaba daca vrei sa iti dea banii in lei sau euro. Tu alegi, iti da banii, mai semnezi una acolo si pleci.La bar sa bei o cafea, nahdevil)

5 răspunsuri:
| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună.
Persoana care îți trimite bani trebuie să spună tot numele tău și numele lui. atât. Iar tu mergi doar cu buletinul la bancă să-i scoți, dându-i datele celui care îți trimite bani.

| anonim_4396 explică (pentru ijuuuuuuu):

Trebuie si numarul de cont sau codul de la western sau prince trimite.Nu poate accesa banii fara acel numar de cont.

| ijuuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți dau seama că o să-i dea persoana respectivă. Știu foarte bine cum se procesează. Și trebuie să știe de unde e persoana care îi trimite bani, și câți. Asta o să-l întrebe acolo la bancă.

| anonim_4396 explică (pentru ijuuuuuuu):

Exact,o zi bunahappy.

| Boncea_Narcis_1994 a răspuns:

Jipa,sunt foarte convins ca cineva o sa-i explice la posta, asa ca nu cred ca e necesar sa ne ceri noua ajutorul! eu iti urez bafta si cati mai multi bani din Italia!