| Adrian022 a întrebat:

Nu stiti,se mai gaseste REGENT la farmaciile veterinare sau oriunde altundeva? in Cluj as vrea sa stiu daca se gaseste! sau ceva asemanator pentru gandaci, pentru ca am vreo 20 in fiecare noapte pe pereti :S poate stiti voi alt "truc" care merge.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca locuiesti la bloc, singurul "truc"eficient pentru a scapa definitiv de gandaci(banuiesc ca este vorba despre Blatta orientalis-gandacul negru de bucatarie) este acela de a folosi serviciile de dezinsectie ale unei firme specializate din Cluj. Serviciul de dezinsectie trebuie contractat de catre asociatia de locatari din bloc si executat in toate apartamentele situate pe coloana ta. Aceasta pentru ca, o actiune de dezinsectie singulara, doar in apartamentul tau, este sortita esecului--- gandacii circula pe conducte si depun oua in toate apartamentele fie deasupra, fie dedesubtul apartamentului tau.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se găsesc atâtea soluții, în magazinele specializate, unde se vând de obicei chimicale, tot aici, găsești și pentru combaterea dăunătorilor (legume, plante, pomi fructiferi), dar și pentru situația cu care te confrunți!
Nu înțeleg, de ce le cauți la farmaciile veterinare? Din alte părți le poți procura mult mai rapid, și poate sunt și mai eficiente!

| Adrian022 explică (pentru floresdemayo):

Ce vrei sa spui prin magazine specializate?

| floresdemayo a răspuns (pentru Adrian022):

Poți încerca la Baumax sau Dedeman, întrebi pe angajați și te vor îndruma către raionul respectiv.