| AndreiTudor1 a întrebat:

Salut TPU, pot sa merg cu pasaportul daca e expirat buletinul in Londra? Adică dacă îmi fac pașaportul și în 5 zile imi expiră buletinul, pot sa merg în altă țară?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu pasaportul poti merge oriunde, maia les daca are inca termen de valabilitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca folosesti pasaportul e irelevant buletinul.
de altfel cu buletinul nici nu mai poti merge in UK

| lpavel a răspuns:

Da, dar arati pasaportul nu buletinul!

| anonima4552 a răspuns:

în general, pentru a călători în străinătate, ai nevoie de un pașaport valabil. Dacă buletinul tău expiră în 5 zile, este posibil să întâmpini dificultăți la trecerea frontierei. Recomand să verifici cerințele specifice ale țării în care intenționezi să călătorești. Este posibil ca acea țară să permită intrarea cu un pașaport expirat într-o anumită perioadă de timp, dar acest lucru poate varia. Cea mai bună opțiune este să consulți ambasada sau consulatul țării respective pentru informații precise și actualizate.